Moda na silikonowe akcesoria kuchenne?

W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na silikonowe akcesoria kuchenne, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, dlaczego warto postawić na silikonowe tortownice i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Co warto wiedzieć?

Silikon z roku na rok jest coraz popularniejszym materiałem, z którego wykonuje się wysokiej jakości akcesoria kuchenne. Na rynku królują nie tylko silikonowe formy do pieczenia, ale również specjalne formy do czekolady albo formy do kostek lodu. Olbrzymia popularność wynika oczywiście z tego, że silikon wyróżnia się dużą odpornością zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wykonana z takiego materiału tortownica może być używana nie tylko w piekarniku i kuchenkach mikrofalowych, ale również w lodówce i zamrażarce. 

Szklane i ceramiczne dno

Silikonowa tortownica może posiadać szklane lub ceramiczne dno, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten element. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej tortownice w 100% silikonowe, które nie posiadają wyjmowanego dna. Silikon jak powszechnie wiadomo jest bardzo elastycznym materiałem, dlatego też nie ma żadnego większego problemu z wyjęciem upieczonego ciasta. Tortownice ze szklanym dnem, to klasyczne formy, które posiadają odpinaną obręcz. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w wygodny sposób kroić i serwować wypieki bezpośrednio na szklanym spodzie. Wyjmowane dno może być wykonane również z ceramiki albo wysokiej jakości porcelany.