Jak wybrać zamrażarkę skrzyniową?

Zamrażarki skrzyniowe są niezbędnymi urządzeniami dla gastronomii. Ale ostatnio pojawia się trend kupowania tych zamrażarek do domu. Jest to szczególnie istotne dla dużych rodzin mieszkających w domach wiejskich. Kiedy trzeba zamrozić duże ilości mięsa lub jagód, zamrażarka skrzyniowa jest o wiele bardziej pomocna niż zamrażarka w lodówce. 

Objętość

  • Nie jest konieczne kupowanie dużej zamrażarki do domu, wystarczy do 150 litrów. Większa objętość jest odpowiednia dla rodzin z 5 lub więcej osobami.
  • W zamrażarkach pionowych użyteczna objętość wewnętrzna jest znacznie mniejsza od objętości całkowitej. Grube ściany pochłaniają część przestrzeni.

Klasa zamrażania

Oznaczenie gwiazdkowe na zamrażarce odpowiada za klasę zamrażania. Jest ona określana przez minimalną temperaturę, jaką może zapewnić urządzenie. Każda gwiazdka oznacza -6 stopni. Dla domowego użytku, skrzyniowa zamrażarka z 3 lub 4 gwiazdkami jest właściwym wyborem.

Temperatura zamrażania

Kolejną ważną cechą jest temperatura zamarzania. Z reguły zamrażarki produkcyjne nie są przeznaczone do długiego przechowywania mrożonek, ponieważ mieszczą coś, co powinno się sprzedać w krótkim czasie. Ale w domu lepiej jest kupić zamrażarkę, która może utrzymać głębokie zamrażanie przez długi czas. Wskaźnik temperatury powinien być niższy niż -18C. Umożliwia to wysokiej jakości zamrażanie żywności i przechowywanie jej nawet przez sześć miesięcy.

Moc zamrażania

Zamrażarki skrzyniowe są w stanie zamrozić od 5 do 25 kg dziennie. Tutaj wybór zależy od potrzeb każdej rodziny. Jeśli zamrażarkę uzupełniana jest nie tak często i w małych ilościach, wysoka zdolność zamrażania nie jest konieczna, wystarczy 6-10 kilogramów.