Jak dobrać odpowiednią kuchenkę indukcyjną?

kuchenka indukcyjna

Zależy Ci na nowoczesnym, praktycznym oraz stylowym wyposażeniu kuchni? Jeżeli tak, koniecznie zapoznaj się z korzyściami, które niesie zakup kuchenki indukcyjnej. Tego typu sprzęt doskonale sprawdzi się w domu i w restauracji. Dzisiaj doradzamy co warto sprawdzić przed zakupem, aby nie żałować.

Kuchenki indukcyjne – w czym tkwi ich przewaga?

kuchenka indukcyjna

Dla wielu osób najważniejszą zaletą kuchenek indukcyjnych jest ich oszczędność oraz szybki czas nagrzewania i stygnięcia płyt. Nie są to jednak jedyne zalety związane z tym produktem. Miłośnicy gotowania wraz z dziećmi z pewnością docenią fakt, iż obszar obok garnka nie nagrzewa się, a przez to dotknięcie tego obszaru nie będzie wiązało się z poparzeniem. Dodatkowo tego rodzaju kuchenki są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

Wybór kuchenki indukcyjnej – istotne rady

Wybierając najlepszy sprzęt do kuchni warto kierować się kilkoma czynnikami. Przede wszystkim należy się zastanowić:

  • ile pól grzewczych będzie wystarczających;
  • jakie wymiary kuchenki będą najlepsze – warto przed zakupem zmierzyć obszar, w którym ma docelowo stać kuchenka;
  • jaki całkowity pobór mocy będzie najkorzystniejszy;
  • jakiego rodzaju funkcje dodatkowe stanowią priorytet

Nowoczesne kuchenki indukcyjne mogą być wyposażone w różnego rodzaju opcje dodatkowe. Spotyka się m.in. płyty automatycznie wyczuwające garnek, kuchenki, w których możliwe jest połączenie pól grzewczych w przypadku gotowania w dużym naczyniu czy też zmiana wymiarów oraz kształtu polan grzewczego. Takie opcje znacznie ułatwiają przygotowywanie potraw na co dzień.