Dlaczego warto postawić na przeszkloną szafę chłodniczą?

Szafa chłodnicza powinna być nie tylko praktyczna, ale również atrakcyjna pod względem wizualnym. Wiele osób zapomina, że to właśnie dzięki niej możliwa jest efektowna ekspozycja produktów spożywczych, co ma duże znaczenie np. w restauracji, czy też kawiarni. Sprawia to, że rosnącym zainteresowaniem cieszą się modele dwustronnie przeszklone. Faktem jest, że prezentują się one nowocześnie i stylowo, a więc znakomicie pasują do modernistycznych wnętrz.

Zaprezentowanie żywności

Za pomocą szafy chłodniczej można zaprezentować żywność, która przeznaczona jest na sprzedaż. Przeszklone urządzenie z pewnością zostanie zauważone przez potencjalnego klienta. Nieco inaczej jest w przypadku modeli jednostronnie, a nawet dwustronnie zabudowanych. Nie są one stosowane do ekspozycji.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że powierzchnie szklane dość łatwo ulegają zabrudzeniu. Z tego względu wymagają one systematycznego czyszczenia – tylko wtedy urządzenie, a jednocześnie towary prezentują się nienagannie.

Optymalna temperatura

Głównym celem szafy chłodniczej (https://www.gastropuls.pl/szafy-chlodnicze-i-mroznicze) jest utrzymanie optymalnej temperatury, która pozwala przedłużyć świeżość produktów. Zdecydowana większość urządzeń posiada szeroki zakres regulacji, co ułatwia dopasowanie parametrów pracy do indywidualnych potrzeb. Oprócz tego warto jest zwrócić uwagę na m.in.
– moc,
– wymiary,
– jakość wykonania,
– klasę energetyczną,
– okres gwarancyjny.

Wysokiej klasy sprzęt może bezproblemowo pracować przez wiele lat. Najrozsądniej postawić jest na znanego oraz cenionego producenta, który posiada pozytywne opinie.